środa, 30 listopada, 2022
More
  Strona głównaWydarzeniaSpotkanie z autorem książki

  Spotkanie z autorem książki

  -

  Dziś 11 czerwca 2021 r . w centrum Lubawki odbyło się briefing z autorem Krzysztofem Koziołkiem oraz prapremiera jego nowej książki kryminału retro “Imię Pani.Misja” .To druga część kryminału (pierwsza nosi nazwę “Imię Pani”). Na spotkaniu można było zakupić zarówno jedną jak i drugą książkę. Po spotkaniu spod ratusza w Lubawce do Ulanowic (Podlesie) do kościoła pw. Św.Krzysztofa (zwany także Czternastu Wspomożycieli) wyruszył spacer historyczny z uczestnikami spotkania,który poprowadził nasz przewodnik górski Piotr Jochymek.

  Pokrótce książka opowiada:

  “Lipiec 1936 roku. Na Górze Wisielców w Liebau in Schlesien (Lubawce) zostają znalezione zwłoki Alfonsa Dermutha, miejscowego przedsiębiorcy należącego do śmietanki towarzyskiej.

  Szef powiatowej żandarmerii Felix Walsleben nie wierzy w oficjalną wersję o samobójstwie forsowaną przez policję kryminalną. Nie mogąc tego udowodnić, ściąga do pomocy komisarza kryminalnego Gustava Dewarta.

  Dewart ma w pamięci niedawny pobyt w pobliskim opactwie w Grüssau (Krzeszowie), mimo to chętnie wraca w te strony. Zdaje sobie przy tym sprawę, że zamiast tak potrzebnego odpoczynku, czeka go znów ciężka i niebezpieczna misja.

  Zaraz na początku śledztwa okazuje się, że Dermuth nie zawsze miał szczęście do interesów, za to zdążył narobić sobie wrogów. Jednak ani Dewart, ani Walsleben nie przeczuwają wtedy jeszcze, jak potężną lawinę wydarzeń wywołają, gdy wkrótce potem wpadną na pewien trop.”

  Serdecznie zapraszamy do lektury

  Więcej znajdziecie na naszym facebooku-> klik

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły