Szkolenie z metod rozpoznawania niebezpiecznych środków bojowych

0
42

Szkolenie z metod rozpoznawania niebezpiecznych środków bojowych w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Wstąp do Policji i dołącz do Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego

We wtorek, 14 marca 2023 roku, policjanci Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko- Pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zorganizowali szkolenie z metod rozpoznawania niebezpiecznych środków bojowych pochodzenia wojskowego oraz zarysu historii powiatu kamiennogórskiego związanej z działalnością wojskową.

Zaprosili do czynnego udziału oraz prezentacji Patrol Saperski nr 23 z 23 Pułku Artylerii z Bolesławca, który pokazał wszelkie znaleziska, na które można się natknąć w kamiennogórskich lasach. Nie zabrakło także znawców historii z projektu „Arado” – Krzysztofa Wojtasa i Macieja Regewicza, którzy opowiedzieli o zarysie historycznym tutejszego terenu.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele zarządzania kryzysowego z całego powiatu kamiennogórskiego, Straż Leśna z Kamiennej Góry, koordynator Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko-Pirotechnnicznego, a także Kierownik Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Na koniec goście mieli możliwość uczestniczenia w historycznej wycieczce po podziemnym kompleksie Projektu Arado – zaginionym laboratorium Hitlera.

Dołączenie do Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego to jedna z możliwości, którą daje Ci służba w policji. Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytania?

Zespół Kadr i Szkolenia odpowie na nie wszystkie – telefon 47 87 362 54

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj