czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaSzybka interwencja - kolejny pijany zatrzymany

  Szybka interwencja – kolejny pijany zatrzymany

  -

  Kompletnie pijany 43-latek poruszał się samochodem po drodze w miejscowości Krzeszów. Ta podróż mogłaby zakończyć się tragicznie, gdyby 43- latek nie wylądował rowie. Policja zatrzymała go dzięki interwencji świadka.

  Kompletnie pijany 43-latek poruszał się samochodem po drodze w miejscowości Krzeszów. Ta podróż mogłaby zakończyć się tragicznie, gdyby 43- latek nie wylądował rowie. Policja zatrzymała go dzięki interwencji świadka.Zgłoszenia policja otrzymała we wtorek 14 grudnia br. , około godz. 22.20. Okazało się, że jadący Fordem Focus wjechał do rowu. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Niestety nie pierwszy raz jechał pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu tłumaczył się, że jechał samochodem do sklepu, w trakcie jazdy zadzwonił mu telefon. Chcąc odebrać połączenie, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W całości przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Sąd w takiej sytuacji może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 10 lat.

  Policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu lub środków odurzających, jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.   Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcja opóźniona. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.  Konsekwencje nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. 

  Źródło:KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły