sobota, 26 listopada, 2022
More
  Strona głównaWydarzeniaTurniej piłki nożnej przedszkoli - Trutnov 2022

  Turniej piłki nożnej przedszkoli – Trutnov 2022

  -

  Tradycyjny turniej piłki nożnej przedszkoli Trutnov, zorganizowany przez Kindergarten Srdíčko i SK HSM, odbył się w piątek 27 maja 2022 r. na boisku na Górnej Starówce. Był to już 24 rok i po raz pierwszy w historii w turnieju wzięli udział także mali piłkarze z zagranicy – polskie przedszkola z Lubawki i Krzeszowa. I to właśnie dzieci z Krzeszowa wygrały w tym roku.

  Na boisku rywalizowało w sumie dziewięć drużyn składających się z małych, entuzjastycznych piłkarzy. Piękna pogoda i niesamowita atmosfera, którą tworzyli widzowie – mali przedszkolni kibice i oczywiście rodzice, zmotywowały piłkarzy do niesamowitych występów.

  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, a każda drużyna otrzymała puchar. W tym roku medale dzwoniły na karku piłkarzom z przedszkoli Krzeszów, Kulíšek i Lubawka.

  W tym roku jeden z założycieli tego pięknego wydarzenia sportowego dla dzieci i wieloletni działacz SK HSM Milan Groh, który podczas turnieju otrzymał pamiątkową tablicę, przez 80 lat obchodził znaczącą rocznicę swojego życia.

  „Cieszymy się, że mogliśmy mu podziękować właśnie tutaj i razem z dziećmi za jego całożyciową pracę i zapał do sportu” – powiedział dyrektor przedszkola Srdíčko. – Wielkie podziękowania kieruję również do wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy opiekują się dziećmi i prowadzą je do zamiłowania do ruchu, ale także organizatorom i sędziom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tego wydarzenia – dodała.

  Kolejność turnieju:

  1. MŠ Krzeszów
  2. Przedszkole Kulíšek
  3. Przedszkole Lubawka
  4. Przedszkole Stonožka
  5. Przedszkole Dráček
  6. Przedszkole Srdíčko
  7. Przedszkole Kytičky
  8. MŠ Pohoda
  9. Przedszkole Klíček

  Nagrody indywidualne:
  najlepszy zawodnik: Michal Sigl (MŠ Srdíčko)
  najlepszy strzelec: Leon Kwiatkowski (Przedszkole Lubawka)
  Najlepszy bramkarz: Ksawery Piekarczyk (Krzeszów Przedszkole)
  największy wojownik: Maxim Novotný (Przedszkole Kulíšek)
  Turniej Miss: Amálie Bludská (Przedszkole Kytičky)

  Źródło: Trutnovinky.cz Foto: Kateřina Svobodová, Radomíra Viková

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły