Ugryzł interweniującego policjant

0
39

Policyjne interwencje związane z naruszaniem porządku publicznego, czasami kończą się niespodziewanymi obrażeniami. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, który podczas szarpaniny w parku, ugryzł interweniującego policjanta.

Funkcjonariusze są narażeni na niebezpieczeństwo podczas każdej służby. Ich reakcja na naruszanie porządku publicznego, czasami kończy się niestety dość niespodziewanymi obrażeniami.
W piątkową noc tj. 03 czerwca br., kiedy policjanci kończyli obsługę zdarzenia drogowego, zauważyli grupę osób, które szarpią się w parku. Natychmiast pobiegli w tamtą stronę, aby rozdzielić walczących.
Podczas tej czynności jeden z mężczyzn ugryzł w rękę interweniującego funkcjonariusza. Natomiast osoby uczestniczące w awanturze rozpierzchły się w różnych kierunkach.
Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej. To nie był jednak koniec wyczynów mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, 25-latek stawał się coraz bardziej agresywny, nie reagował na polecenia. Rozpoczął znieważać policjantów słowami obelżywymi. W odpowiedzi na jego zachowanie użyli siły fizycznej i kajdanek celem jego obezwładnienia.
Po umieszczeniu go w przedziale dla osób zatrzymanych, mężczyzna zaczął kopać w elementy radiowozu. Nadal nie reagował na polecenia. Odmówił podania danych, twierdząc, że nie mają pojęcia z kim zadzierają i ich załatwi.
Został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie zachowanie mężczyzny nadal pozostawiało wiele do życzenia. Nie zamierzał w żaden sposób współpracować z funkcjonariuszami. Odmówił również poddaniu się badaniu na stan trzeźwości. 25-latek został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.
Ugryziony policjant na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.
W toku dalszych czynności 25-letni mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów, a także odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj