czwartek, 7 grudnia, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaUgryzł interweniującego policjant

  Ugryzł interweniującego policjant

  -

  Policyjne interwencje związane z naruszaniem porządku publicznego, czasami kończą się niespodziewanymi obrażeniami. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, który podczas szarpaniny w parku, ugryzł interweniującego policjanta.

  Funkcjonariusze są narażeni na niebezpieczeństwo podczas każdej służby. Ich reakcja na naruszanie porządku publicznego, czasami kończy się niestety dość niespodziewanymi obrażeniami.
  W piątkową noc tj. 03 czerwca br., kiedy policjanci kończyli obsługę zdarzenia drogowego, zauważyli grupę osób, które szarpią się w parku. Natychmiast pobiegli w tamtą stronę, aby rozdzielić walczących.
  Podczas tej czynności jeden z mężczyzn ugryzł w rękę interweniującego funkcjonariusza. Natomiast osoby uczestniczące w awanturze rozpierzchły się w różnych kierunkach.
  Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej. To nie był jednak koniec wyczynów mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, 25-latek stawał się coraz bardziej agresywny, nie reagował na polecenia. Rozpoczął znieważać policjantów słowami obelżywymi. W odpowiedzi na jego zachowanie użyli siły fizycznej i kajdanek celem jego obezwładnienia.
  Po umieszczeniu go w przedziale dla osób zatrzymanych, mężczyzna zaczął kopać w elementy radiowozu. Nadal nie reagował na polecenia. Odmówił podania danych, twierdząc, że nie mają pojęcia z kim zadzierają i ich załatwi.
  Został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie zachowanie mężczyzny nadal pozostawiało wiele do życzenia. Nie zamierzał w żaden sposób współpracować z funkcjonariuszami. Odmówił również poddaniu się badaniu na stan trzeźwości. 25-latek został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.
  Ugryziony policjant na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.
  W toku dalszych czynności 25-letni mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych czynów, a także odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

  Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły