Wielkie ćwiczenia na S3 (węzeł Ptaszków)

0
41

Dziś 21 września br. na drodze ekspresowej S3 (węzeł Kamienna Góra – Ptaszków) odbyły się największe jak dotychczas ćwiczenia masowe w powiecie kamiennogórskim.

Dzisiejszy plan ćwiczeń opiewał na sprawdzeniu Powiatowego Planu Ratowniczego na wypadek zdarzenia o charakterze masowym w tle którego jest wypadek komunikacyjny, i zagrożenie terrorystyczne.

Akcja z zarysu wypadku komunikacyjnego przedstawiała się tak,że w wyniku prowadzonego pościgu policyjnego doszło do wypadku komunikacyjnego w którym udział wziął samochód wojskowy przewożący ciężki sprzęt wojskowy na lawecie (czołg),2 auta osobowe , dwa policyjne i autobus przewożący wycieczkę szkolną.Zaistniałe zdarzenie miało wielu rannych potrzebujących pomocy medycznej i nie tylko. Druga akcja z zarysu zagrożenia terrorystycznego opiewała atak na konwój przewożący więźnia. Owy więzień ucieka z miejsca akcji oddając strzały do funkcjonariuszy policji i ucieka do pobliskiego lasu.W obławie nad zbiegiem uczestniczy spora grupa policjantów wraz z psem tropiącyn.

W ćwiczeniach udział wzięli:
PSP Kamienna Góra,OSP Krzeszów, OSP Marciszów, OSP Chełmsko Śląskie, OSP Lubawka, OSP Ptaszków, OSP Pisarzowice, Wojskowa Straż Pożarna ze Świętoszowa,z Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze,Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu oraz Pogotowie Ratunkowe Jelenia Góra.

Foto: Pogotowie Ratunkowe Jelenia Góra Video: Andrzej Pawlukiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj