czwartek, 30 marca, 2023
More
  Strona głównaAktualnościKomenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

  -

  Policjanci z Lubawki zatrzymali trzech sprawców licznych kradzieży na terenie gminy

  W dniu dzisiejszym policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce, w wyniku wnikliwej pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali trzech młodych mieszkańców gminy wiejskiej Lubawka w wieku od 26 do 35 lat, którzy w kompleksie leśnym na terenie Jarkowic mieli dokonać kradzieży z włamaniem do maszyn, służących do prac leśnych. Sprawcy w nocy z 16 na 17 października br. po wcześniejszym włamaniu się do opisanych maszyn, ukradli z nich 200 litrów paliwa, pilota sterującego maszyny leśne oraz różnego rodzaju narzędzia. Wszyscy zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Oprócz tego, jednemu z zatrzymanych, funkcjonariusze z Lubawki udowodnili szereg innych kradzieży z włamaniem, których dokonać miał w okresie między majem a sierpniem br. również na terenie gminy.
  Na chwilę obecną sprawa ma charakter rozwojowy. Czynności dochodzeniowo-śledcze w dalszym ciągu są prowadzone przez lubawskich policjantów.
  Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozić może zatrzymanym do 10 lat pozbawienia wolności.

  asp. Paulina Basta
  Oficer Prasowy
  KPP Kamienna Góra

  Ostatnie artykuły

  [td_block_social_counter custom_title="Zostańmy w kontakcie" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#ea2e2e" f_header_font_family="522" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_style="italic" f_header_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNSIsInBvcnRyYWl0IjoiMTQifQ==" facebook="lubawka24" youtube="channel/UCoLhpxTmCP3sfQyrr4pwI4A" style="style10 td-social-boxed td-social-colored" tdc_css="eyJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzIiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ=="]

  Ostatnie artykuły