Wydmuchał 1.22 promila

0
210

W dniu dzisiejszym (29.09.2021) o godz. 07:20 na jednej z ulic Kamiennej Góry policjanci naszej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki AUDI. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Teraz usłyszy zarzut w tej sprawie, za co grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 2.

W dniu dzisiejszym (29.09.2021) o godz. 07:20 na jednej z ulic Kamiennej Góry naszej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki AUDI A4, mając podejrzenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Już podczas pierwszego badania na trzeźwość okazało się, że ich nie mylił. 21-letni mieszkaniec Kamiennej Góry miał w wydychanym powietrzu 1,22 promila. Jak twierdził, jechał do pracy. Na szczęście intuicja nie myliła naszych funkcjonariuszy i w porę “wyłowili” nieodpowiedzialnego kierowcę z porannego, dość wzmożonego ruchu. 21-latek utracił swoje prawo jazdy, które posiadał niespełna od dwóch lat. Jego auto natomiast pojechało dalej na lawecie. Teraz kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ciągu kilku ostatnich dni, to już trzeci taki kierowca. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników ruchu, by nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu czy podobnie działającego środka. Jest to skrajna nieodpowiedzialność, na którą nie ma naszej zgody!

Pamiętajmy!, że sama kara jaką jest zarzut, a następnie wyrok to najmniej dotkliwe konsekwencje, jakie mogą nas spotkać w tym przypadku. Przez tego typu zachowania, możemy doprowadzić do prawdziwych tragedii, w wyniku których pozbawimy kogoś życia

Źródło : KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta Foto: KPP KG RD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj