środa, 17 kwietnia, 2024
More
  Strona głównaKronika policyjnaWymuszenie rozbójnicze

  Wymuszenie rozbójnicze

  -

  W ubiegłym tygoniu dwóch sprawców postanowiło zagrozić mężczyźnie pobiciem i śmiercią, jeżeli nie zakupi im alkoholu. Lubawscy policjanci w wyniku wykonanych czynności już kolejnego dnia zatrzymali dwóch podejrzanych o to wymuszenie rozbójnicze na terenie powiatu kamiennogórskiego. Zebrany materiał w tej sprawie pozwolił na przedstawienie im zarzutów, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

  Do zdarzenia doszło 18 października 2022 roku po godzinie 15:00 w jednej z miejscowości na terenie powiatu kamiennogórskiego. Dwóch mężczyzn zaczepiło 32-latka, kiedy wracał do domu. Sprawcy zagrozili mu pobiciem, a następnie zażądali zakupu alkoholu lub wydania pieniędzy. Po wizycie w sklepie mężczyźni zadowolili się swoim łupem, a poszkodowany kilka godzin później zgłosił się o pomoc do kamiennogórskiej policji.

  Już następnego dnia, policjanci z lubawskiego komisariatu w wyniku prowadzonych czynności, zatrzymali dwóch mężczyzn 41-latka i 26-latka podejrzewanych o to wymuszenie rozbójnicze.

  Zebrany materiał w tej sprawie pozwolił na przedstawienie im zarzutów, za które grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

  Źródło: KPP Kamienna Góra st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

  Ostatnie artykuły

  Ostatnie artykuły