środa, 1 lutego, 2023
More
  Strona głównaKronika policyjnaZa kierownicą Mercedesa po narkotykach

  Za kierownicą Mercedesa po narkotykach

  -

  26 czerwca br. policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta, który kierował samochodem osobowym, znajdując się pod wpływem narkotyków. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci apelują do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę auta pod wpływem środków odurzających.

  Tuż przed 19:00 w sobotę (26.06) policjanci z OPI zatrzymali na terenie miasta pojazd marki Mercedes. Mundurowi mieli podejrzenie, iż kierujący może znajdować się pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli przypuszczenia te szybko się potwierdziły. Wykonany na miejscu tester narkotykowy wskazał, iż faktycznie 35-letni mieszkaniec Kamiennej Góry znajduje się pod wpływem metamfetaminy, co on sam zresztą potwierdził w rozmowie z policjantami. Nie ukrywał, że wcześniej zażył narkotyki. W toku dalszych czynności została pobrana mu również krew, której wynik posłuży jako dowód w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy 34-latka.

  Policjanci apelują do kierowców, by ci, nie wsiadali za kierownicę pod wpływem narkotyków.

  Amfetamina czy jej pochodne mają ogromny wpływ na sprawność psychomotoryczną kierowcy. Mimo, iż początkowo możemy poczuć likwidację uczucia zmęczenia, to następnie wyraźnie odczuwamy zdecydowane osłabienie. Może wystąpić nadpobudliwość, ale co gorsza, skłonność do brawurowej jazdy z bardzo dużą prędkością. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami!

  Źródło: KPP Kamienna Góra Oficer Prasowy asp. Paulina Basta

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły