Zatrzymani za metamfetaminę

0
24

W czwartek (20.kwietnia br.) po godzinie 19:00 w Marciszowie policjanci z Kamiennej Góry zauważyli, że z samochodu stojącego na poboczu, nerwowo spoglądają na nich osoby w nim przebywające. Policjanci podejrzewali, że to zachowanie ma swoją przyczynę. Jak się okazało, dwóch mężczyzn posiadało narkotyki. 19-latek miał przy sobie niewielką ilość marihuany. Natomiast 44-latek kilkanaście porcji tego narkotyku, a dodatkowo metamfetaminę.

Natomiast kilka godzin później około godziny 1:00 w Kamiennej Górze funkcjonariuszy policji zainteresowało nerwowe zachowanie 28-latka, który zdecydowanie przyspieszył kroku widząc mundurowych. W trakcie czynności wyszło na jaw, że posiada przy sobie kilka porcji marihuany.

Cała trójka trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Przypominamy, że zgodnie z artykułem 62 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii:
1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ustępie 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st.sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj