Znęcał się nad swoją 82-letnią matką

0
27

Kamiennogórscy policjanci podczas interwencji zatrzymali 50-latka, który jest podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją 82-letnią matką. Mężczyzna pod wpływem alkoholu miał wszczynać awantury, uderzać i popychać kobietę, a nawet grozić niebezpiecznym przedmiotem. Dzięki odwadze seniorki, która nie wahała się poprosić o pomoc, kamiennogórzanin trafił do aresztu na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta z powodu zgłoszonej awantury domowej.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 50-letni syn miał znęcać się fizycznie oraz psychicznie nad swoją 82-letnią matką. Mężczyzna pod wpływem alkoholu miał wszczynać awantury, podczas których używał wobec niej słów powszechnie uważanych za obelżywe, uderzał i popychał kobietę, a nawet groził pozbawieniem życia i zdrowia przy użyciu noża.Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne narzędzie, a 50-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Znęcanie to przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

To odwaga seniorki, która nie dała się zastraszyć, pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny. Pamiętaj, że Ty też możesz przerwać swój koszmar.

Zadzwoń na numer alarmowy 112, jeśli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone. Możesz też zgłosić sprawę bezpośrednio w jednostce Policji.

Chcesz porozmawiać i uzyskać wsparcie anonimowo? Zadzwoń  na “Niebieską Linię” – 800 120 002.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj