Monitorowane przejazdy kolejowe na DK nr.5

0
312

Przejazdy kolejowe są miejscem niebezpiecznym. Niezastosowanie się do widzianych przez kierujących znaków bądź sygnałów świetlnych może skutkować wjazdem pod nadjeżdżający pociąg. W powiecie kamiennogórskim funkcjonują dwa monitorowane przejazdy kolejowe. Przypominamy, że kierujący popełniający wykroczenie z art. 97a kodeksu wykroczeń, narażają się na mandat w wysokości nie niższej niż 2000 zł.

Dbanie o bezpieczne poruszanie się po drogach leży w gestii każdego z nas. Przejazdy kolejowe są miejscem szczególnie niebezpiecznym. Niezastosowanie się do widzianych przez kierujących znaków bądź sygnałów świetlnych może skutkować wjazdem pod nadjeżdżający pociąg. W starciu z tym środkiem transportu, samochód ani ludzie będący w środku, nie mają szans na przeżycie.

W powiecie kamiennogórskim funkcjonują już dwa przejazdy kolejowe, które są monitorowane całodobowo przez inteligentny system. Oba znajdują się na drodze krajowej nr 5. Pierwszy z nich jest w Dębrzniku, natomiast drugi w Marciszowie przy ul. Głównej.

Informujemy wszystkich mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko – monitoring tam umieszczony wyłapuje kierujących, którzy łamią zakaz wjazdu na przejazd pomimo:

– opuszczonych zapór lub półzapór;

– rozpoczęcia opuszczania zapór lub półzapór lub pomimo tego, że ich podnoszenie nie zostało zakończone;

– nadawanych na przemian migających sygnałów czerwonych.

Wyżej wymienionych wykroczeń popełnianych przez użytkowników dróg jest mnóstwo na naszym terenie. W związku z czym po raz kolejny przypominamy o tym, że po zmianie przepisów, na początku tego roku, zgodnie z art. 97a kodeksu wykroczeń, karą za to przewinienie jest grzywna nie niższa niż 2000 zł.

Dbajmy o nasze bezpieczeństwo i stosujmy się do obowiązujących przepisów.

Źródło: KPP Kamienna Góra sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj