wtorek, 31 stycznia, 2023
More
  Strona głównaAktualnościSzybka kolej - konsultacje społeczne

  Szybka kolej – konsultacje społeczne

  -

  Wczoraj 28 września 2021 r . w MGOK w Lubawce odbyło się spotkanie dla mieszkańców mające na celu konsultacje społeczne w związku z prowadzonymi pracami dla projektu budowy linki kolejowej szybkich prędkości na odcinku Żarów – Świdnica – Wałbrzych – Lubawka (granica państwa) .

  Na spotkanie przyjechali Panowie Robert Wilczek (reprezentujący CLK) oraz Krzyszof Smardzewski,Sebastian Pątkowski i Waldemar Politański (reprezentujący firmę BBF Sp. z o.o – Wykonawca Studium).Przedstawiono wstępny projekt ,który ukazywał zarys trasy przebiegu potencjalnej linki kolejowej dużej prędkości.Panowie opowiadali o celach i inwestycjach lini kolejowej,połaczeniu z głównym portem CLK.Spotkanie miało na celu wysłuchanie sugestii mieszkańców i zainteresowanych podmiotów budową lini kolejowej , jej potrzeb wedle mieszkańców i firm .Każdy przybyły miał okazję przedstawić swoje za i przeciw uzasadniając swoją wypowiedź.


  W ramach projektu przewidziano budowę linii kolejowej z ruchem mieszanym, przewidzianym dla kolei dużych prędkości: do 250 km/h, ale także dla uwzględniono ruch pociągów regionalnych oraz pociągów towarowych.Według harmonogramu pierwsze roboty budowlane miałyby ruszyć w 2023 roku,a całość inwestycji planowana jest z zakończeniem w roku 2027.Po zebraniu informacji między innymi z prowadzonych konsultacji społecznych i uwzględnieniu uwarunkowań projektowych w okresie marca i kwietnia przewidziane są kolejne konsultacje,na których przedstawione będą 3 możliwe warianty przebiegu linii.

  Szersza relacja na naszym facebooku – klik

  Ostatnie artykuły

  Zostańmy w kontakcie

  1,894FaniLubię
  12SubskrybującySubskrybuj

  Ostatnie artykuły