Pieszy Rajd Integracyjny „Z przyrodą za pan brat”

0
180

24.09.2021 r. odbył się pieszy Rajd Integracyjny “Z przyrodą za pan brat”, którego organizatorem było Stowarzyszenie “Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze. Celem imprezy było promowanie aktywnego wypoczynku i turystyki pieszej, utrwalanie zachowań proekologicznych, oraz włączanie młodzieży z powiatu kamiennogórskiego w wolontariat.

Szlak turystyczny pokonywały osoby z niepełnosprawnościami z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzicami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze. Piechurzy w towarzystwie Pani Doroty Stodolak
i Pana Mariusza Sopaty – pracowników Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali szlaki turystyczne i uroki przyrodnicze Rezerwatu Przyrody “Kolorowe Jeziorka”. Uczestnicy rajdu poznali wiele ciekawostek z życia jeży, budowali dla jeżyków domki w lesie, rozwiązywali zagadki przyrodnicze, poznali krótki instruktarz jak należy się zachować w przypadku zauważenia pożaru w lesie, wzięli udział w warsztatach kreatywnych utrwalając plastycznie wspomnienia ze szlaku. Chętne osoby mogły sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe podczas gier i zabaw ruchowych. Dla wszystkich uczestników imprezy organizator zapewnił posiłek.

Zarząd Stowarzyszenia “Podaj Rękę Kamienna Góra”, serdecznie dziękuje za współpracę przy organizacji rajdu Panu Wiesławowi Wójcikowi, Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego i Gminy Kamienna Góra.

Źródło: Starostwo Powiatowe Kamienna Góra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj